Biżuteria Kwiatowa, czyli Sposób na Wyjątkowy Wygląd Panny Młodej

0
2914

Table of Contents

Przepiękna kwiatowa biżuteria rok do roku przyciąga do siebie coraz więcej przyszłych panien młodych. Jej szczyt popularności przypada na wiosnę i lato co jest oczywiste. Jest bardzo oryginalnym dodatkiem ozdobnym, co powoduje, że mocno przyciąga uwagę zebranych gości weselnych i mocno wyróżnia nas na tle tłumu. Bardzo często przyszłe panny młode podkreślają w ten sposób swoją urodę i krój sukni ślubnej dobierając biżuterię przygotowaną z naturalnych kwiatów. Również dziewczyny z liceum wybierając swoje sukienki na studniówkę często rozważają i decydują się na taki dodatek.

bride

Bądź oryginalna i zaskocz wszystkich zebranych gości

Niepowtarzalność oraz znakomity urok takiej biżuterii doskonale podkreśla charakter i styl panny młodej. Takie mało spotykane miniaturowe dzieła – bo inaczej nie można tego nazwać – przygotowywane są z drobnych owoców, pączków kwiatowych oraz nasion listków. W trakcie ich przygotowania musimy pamiętać, aby wygląd oraz użyte w tym celu kwiaty stanowiły jedną całość i nawiązywały bezpośrednio do bukietu ślubnego oraz do często zapomnianej butonierki pana młodego. W ten wyjątkowy dzień przyjęcia weselnego taka panna młoda z dodatkiem kwiatowej biżuterii z pewnością poczuje się niepowtarzalnie i wyjątkowo. Podziw i zachwyt jaki wywoła na długo zostanie zapamiętany przez zebranych gości weselnych.

Z czego są przygotowywane kwiatowe ozdoby?

Każda pora roku ma tutaj znaczenie. Kwiatową biżuterię mogą w zależności od okresu tworzyć różne kwiaty, np. storczyk, hiacynt, owoce dziurawca czy nawet pączki eustomy. Jesienna pora roku bardzo sprzyja biżuterii wykonanej z jarzębiny. Doświadczona florystka jest w stanie przygotować z kwiatów takie elementy jak koraliki, naszyjniki, kolczyki czy nawet bransoletki. Subtelne i drobne kwiaty gipsówki doskonale polubią suknie na wesele. Nie zapominajmy, że poza kwiatami do wykonania takiej biżuterii przydają się ozdobne druciki, dereń, ratan oraz połyskujące dodatki takie jak perełki, koraliki czy kryształki. Ostatnio nawet mocno popularne są wszelkiego rodzaju pióra, które swoją lekkością nawiązują bezpośrednio do całego wizerunki panny młodej.

Zabezpieczenie i przechowywanie biżuterii kwiatowej jest kluczowe

Każdy kwiat wykorzystany do stworzenia unikalnej biżuterii kwiatowej powinien być stosownie nawadniany. Końcówki pędów muszą być wielokrotnie poddane watowaniu, czyli odpowiednim owijaniu kawałkami mokrej waty co wyeliminuje problem utraty nawodnienia. Dodatkowo warto końce łodyg zabezpieczyć standardowo taśmą florystyczną. Oczywiście z powodzeniem możemy również zastosować specjalny spray, który często jest używany przez florystki i mocno niweluje parowanie wody z liści i kwiatów. Pamiętajmy, że w zasadzie każdy kwiat wykorzystany do przygotowania biżuterii floralnej musi zostać stosownie zabezpieczony przed zwiędnięciem, aby do ostatnich godzin przyjęcia weselnego zachować jego nienaganną świeżość. W przeciwnym wypadku zamiast zaskakującej biżuterii wyjdzie totalna katastrofa i mizerny efekt. Warto po odebraniu gotowej biżuterii przechowywać ją w mocno chłodnym miejscu unikając jak tylko to możliwe wszelkie promienie słoneczne. Warto przy odkładaniu w chłodne miejsce przykryć biżuterię nawilżonymi ręcznikami kuchennymi – te zwykłe, jednorazowe. W sytuacjach bardzo skrajnych, kiedy mamy do czynienia z upałem i temperaturą w cieniu przekraczającą 34 stopnie śmiało możemy schować naszą biżuterię do lodówki lub chłodziarki. Wiemy, że brzmi to bardzo dziwnie i radykalnie, ale zaufajcie nam – w trakcie wakacyjnych upałów, które są w sezonie weselnym nawet najciemniejsza i najchłodniejsza piwnica może okazać się niewystarczająca. Precyzyjna i skrupulatna praca florystki nie może przecież pójść na marne.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here